confessions

admin

1. nesil Admin - azimli yazar -

  1. toplam entry 61
  2. takipçi 1
  3. puan 2170

a level sınavı

admin
A-Level, Cambridge Universitesi'nin düzenlediği sınavlardır. Tüm Dünya çapında şeçkin üniversiteler tarafından kabul edilir. İngiltere ve ABD başta olmak üzere tüm saygın üniversitelerin seçkin programlarına kabul için prestijli sınavlardır.

fransız bakalorya sınavı nedir

admin
Fransız Bakalorya Soruları Fransa'da lise bitirme sınavları (baccalauréat) yapıldı. 700.000'den fazla öğrenci başarılı olabilmek için çabaladı. ... Üniversite sınavı yerine bu tarz lise bitirme sınavları yapılması, sonrasında isteyen herkesin üniversiteye sınavsız girmesini sağlayabiliyor.

uluslararası bakalorya ne işe yarar

admin
Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP); sorgulamaya yönlendiren bir program olarak öğrenciye problem çözme, iletişim kurabilme, kendini yazılı ve sözlü ifade edebilme, eleştirel yaklaşım, yaşayarak öğrenme ve araştır- ma becerilerini kazandırır.

matura diploması nedir

admin
Latince “Maturus” sözcüğünden gelen ve olgun anlamını taşıyan Matura başta Avusturya ve İsviçre olmak üzere birçok ülkede uygulanan lise bitirme diploması. Bu diplomayı gençler yükseköğretime geçiş için kullanıyor. Matura Avusturya Olgunluk sınavı diploması olarak da nitelendirilir.

covid-19

admin
Koronavirüs pandemisi ilk olarak Çin sınırları içerisinde görüşmüştür. Çin'e bağlı Hubei bölgesinin başkentliğini de yapan Wuhan kentinde ilk vakalar tespit edilmiştir. Öncelikle ilk vakaların hayvan pazarı bölgesinden geldiği ve 2 kişide görüldüğü bilinmektedir. Geçmişte var olan koronavirüs isimli bir virüs sebebiyle Yeni Tip Koronavirüs ( covid-19 ) ismi almıştır. Yeni tip koronavirüs, bazı kişilerde ileri düzeyde semptomlar gösterirken, ayrıca çabuk ve hızlı bir şekilde insandan insana yayılabilme özelliğine sahiptir. Üst düzey semptomları arasında zatürre hastalığı da bulunmaktadır. Mevcut gelişen zatürre hastalığı var olan ilaçlara tepki vermediğinden dolayı, bağışıklık sistemi zayıf kişilerin ölümlerine neden olmaktadır. Ayrıca Yeni tip koronavirüs için SARS-COV-2 kısaltmaları da kullanılmaktadır. SARS yani “şiddetli akut solunum yolu sendromu” da denilen bir hastalığın 2.ci evresiymiş gibi tanımlanmaktadır.

Devamı : Koronavirüs pandemisi

new york covid-19

admin
New York bu aralar pek güzel anılmıyor maalesef . Koronavirüs pandemisi En çok Amerika ve dolayısı ile New York bir hayli olumsuz etkiledi :(
Amerika bu süreçle tabi ki ekonomik olarak en çok mücadele eden ülkelerden biri hiç şüphesiz. Malum yaşlı ve biraz da obezite bir yaşama alışkın insanların sayısının biraz fazla olması New York'ta bu (ara:Covid-19) vakalarının daha fazla yaşanmasına sebep oluyor. Elbet bu durum geçici. Çok fazla sürmeyecek. Özelikle Haziran gibi bir çok ülke yarı normal hayata geçmiş olacak.

online egitimde türkiye dünya ikincisi

admin
Başlık iddialı farkındayız. Ama bu doğru. Eğitim sistemimize hep eleştirisel yaklaşımlar söz konusu biliyoruz. Fakat bu alanda Türkiye'nin ciddi çalışmalarının olduğunu biliyoruz.

Mesela bir başka başlık konusu ama değinmeden geçemeyeceğim , Mesele dünya'da en çok yabancı öğrenci kabul eden ülkelerden biri aslında Türkiye... Hatta en çok burs veren ülkeler sıralamasında Ülke olarak ciddi bir sıraya sahibiz.

Ama konumuz online eğitim. Bazılarımız halen uzaktan eğitim yada çevrim içi eğitim de diyor. Tabi hepsinin arasında ufak farklılıklar var.

Yaşadığımız koronavirüs pandemisi sebebi ile Türkiye online eğitime (bkz:EBA TV) ile jet hızı ile giriş yaptı.
Ve bu hızlı giriş bize haklı bir başarı da getirmiş görünüyor.

Buyrun kendiniz okuyun : Online Uzaktan Eğitim'de Türkiye Dünya ikincisi

quest toronto dil okulu

admin
Guest Toronto dil okulu

Toronto'da bulunan bir dil okulu.

Fiyatları ile en ekonomik kanada kanada dil okulu olarak niteleyebiliriz. Türkiye pazarında aslında uzun zamandır var.

Özelikle okul Brezilya, Kolombiya, Venezuela ve Rusya'da çok bilinmektedir. Ayrıca bir çok ülke de fiyat avantajından dolayı çok popüler.

Daha fazla bilgi için ise bu adresi takip takip ediyoruz : quest dil okulu toronto

yks 2020

admin
YKS 2020 'ye girecek öğencileri bu aralar çok iyi anlıyorum. Çünkü şu anda onların kafası o kadar karışık ki... Malum bu Koronavirüs yüzünden tarihler ileri atılmıştı. Şimdi ise tekrar haziran ayı içinde yapılması gündem de.

Gelişmeleri buradan takip ediyoruz : YKS 2020 Tarihi

bell londra dil okulu

admin
Bell London Dil Okulu
Bell London, hoş ve ilham verici bir öğrenme ortamı sağlar. Öğrenciler, küçük hedeflerden ve fantastik bir aile atmosferinden yararlanarak, öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya kendini adamış öğretmenler eşliğinde eğitimlerine devam ederler.

Bankside'nin merkezinde, London Bridge metro istasyonuna ve Shard, Shakespeare'in Globe Tiyatrosu ve Tate Modern sanat galerisi gibi ikonik mekanlara kolayca ulaşabilirsiniz.

daha fazla bilgi : Bell Londra dil okulu

almanya üniversiteleri başvuru belgeleri

admin
Almanya üniversiteleri Başvuru Tarihleri

Alman Üniversitelerine Başvuru Tarihleri Başvuru için iki tarih belirlenmiştir:

Bahar Dönemleri için: 15 Ocak

Güz Dönemleri için: 15 Temmuz

Almanya üniversiteleri başvuru formları ve gerekli tüm belgeler bu tarihe kadar, gitmek istediğiniz üniversitenin yabancı öğrenciler bürosunun eline geçmiş olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

Almanya Üniversiteleri Başvuru Belgeleri

Almanya'daki üniversiteler tarafından başvuru sırasında istenen belgeler;

* Başvuru formu / Online Başvuru Formu

* Lise diploması

* ÖSYM sonuç belgesi

* Dil yeterlilik belgesi (Almanca uluslararası geçerliliği olan sınav sonuç belgeleri)

* Transkript, mezuniyet diploması veya geçici mezuniyet belgesi

* CV (özgeçmiş)

* Niyet mektubu

* Referans mektubu

* Sertifikalar

Hangi belgeleri sunmanız gerektiği hakkında en doğru bilgiyi doğrudan başvurmak istediğiniz üniversite web sayfasından öğrenebilirsiniz. Diploma ve transkriptinizin İngilizce olsa bile, ayrıca Almanca çevirileri de istenebilir. Başvurmak istediğiniz üniversiteden belgelerinizi hangi dilde hazırlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sadece Türkçe belgelerin Almanca yeminli tercümesinin yaptırılıp, notere onaylatılması gerekmektedir. Noter onaylı belgelerinize ilçe kaymakamlıklarında “apostil” yaptırmalısınız.

Almanyada Üniversite Öğrenci Aylık Harcamaları

Almanya'da özel üniversiteler mevcuttur. Almanya devlet üniversiteleri de sundukları bazı programlar için özel bir ücret talep edebilir. Almanya devlet üniversitelerinde dönem başına bir miktar 100 €-250 € arasında katkı payı ödenir.

Almanya'da öğrenciler için aylık minimum miktar 800 € civarındadır. Bu miktara konaklama, giyim, yeme-içme, iletişim, sağlık sigortası, ulaşım gibi masraflar dâhildir.

Almanya'da herhangi bir yükseköğrenim kurumundan kabul alırsanız, Almanya öğrenci vizesi başvurunuz sırasında, Almanya'da kalacağınız süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınızı belgelemeniz gerekir. Almanya'daki üniversiteler burs vermemektedirler.

Almanyada Üniversite Öğrencisiniz Aylık Harcamaları

Kira (Elektrik-Su dâhil): EUR 300
Yiyecek: EUR 150-200
Toplu Taşıma: EUR 80
Sağlık sigortası ve tıbbi masraflar. İlaçlar: EUR 70
İnternet: EUR 35
Ders Materyali (kitaplar v.b.): EUR 30-50
Boş Zaman, Kültür Ve Spor Faaliyetleri: EUR 70
Toplam: 750-800 EUR

Ücretler :

1 litre süt: 0,60 – 1 EUR
1 ekmek: 1.20 – 3 EUR
1 kilo patates: 1 EUR
1 kilo elma: 2 EUR
1 şişe maden suyu: 0,30 – 0,80 EUR
1 fincan kahve (kafede): 2.50 EUR
Bir restoranda 1 pizza: 4 – 6 EUR
1 çift ayakkabı: 30 – 100 EUR
1 Tişört: 7 – 50 EUR
1 çift pantolon: 30 – 100 EUR
1 sinema bileti (öğrenci indirimi): 5 – 8 EUR
1 tiyatro bileti (öğrenci indirimi): 6 – 30 EUR
Bir müzeye 1 bilet (öğrenci indirimi): EUR 2 – 8 EUR

bologna süreci

admin
Bologna Süreci, Avrupa Birliği ülkelerinin yükseköğrenimde denklik, kalite standardı sağlamak amacıyla ülkeler arası yapılan görüşme ve imzalanan anlaşmalara verilen addır. Bologna Üniversitesi'nde ortaya atılan Bologna Süreci 1999 yılında imzalanmıştır. 47 ülke üyedir.

lgs liselere giriş sınavı nedir

admin
LGS, ortaokulda öğrenimlerini tamamlayıp, liseye geçmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir sınav çeşididir. TEOG sınavının yerine konuşmuştur.

Bu sınav, altı temel dersi, 8. sınıf sonunda öğrencilere test şeklinde sunar. Sınavda 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.

LGS puanlarına göre öğrenciler, Fen Lisesi, Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi gibi orta öğretim kurumlarına yerleştirilir.
(bkz: liselere geçiş sistemi lgs hakkında soru ve cevaplar )

yks nedir

admin
YKS, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı. Üniversiteye girmek isteyen kişiler en az 1 tane YKS'na girmek zorundadır.

TYT, bir çeşit baraj sınavıdır. TYT'den üniversiteye yerleşmek isteyen adaylar en az 150 puan almalıdır. 180 puan alan adaylar AYT'ye girme hakkı kazanır.

AYT, 3 kısımdan oluşur. Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık. Buradan sınavı kazanan öğrenciler 4 yıllık bölümlere yerleşmektedir.

eba puan nasıl arttırılır

admin
Eba hesabındaki puanlar aşağıdaki işlemlere uyarak arttırılabilir.

Giriş Yapma: Düzenli giriş yaparak puanlarını artırabilir, aynı zamanda yenilikleri, sana gönderilen ödevleri, “Sayfam” alanındaki güncellemeleri yakından takip edebilirsin.

Portfolyoya Katkı: Akademik başarılarının yanı sıra katıldığın projeleri ve ders dışı sosyal aktivitelerini de "Portfolyo"na ekleyerek puanlarını artırabilir, yıllar içerisindeki akademik ve sosyal gelişimini görebileceğin sana özel bir dijital belleğe sahip olabilirsin.

İletişim İşbirliği: "Sayfam" alanında, arkadaşların ve öğretmenlerinle iletişim hâlinde olarak eğitsel iş birliği ortamına katkı sağlayabilir, aynı zamanda puanlarını artırabilirsin.

İçerik: Derslere ait içeriklere düzenli çalışarak konuları daha iyi kavrayabilir, bu alandaki puanlarını artırabilirsin.

Soru Çözme: Testleri çözerek yaptığın çalışmayla öğrendiğin konuları pekiştirebilir, aynı zamanda puanlarını artırabilirsin.

Ödev: Öğretmenlerinin sana gönderdiği ödevleri tamamlayarak hem konulardaki eksiklerini zamanında giderebilir hem de puanlarını artırabilirsin.

Kaynak: eba.gov.tr
0 /